Keď navštívite ktorúkoľvek internetovú stránku, táto stránka môže uložiť alebo obnoviť informácie o vašom prehliadači, najmä v podobe súborov cookie. Tieto informácie sa môžu týkať vás, vašich preferencií, vášho zariadenia alebo sa môžu použiť na to, aby stránka fungovala tak, ako očakávate. Tieto informácie vás zvyčajne neidentifikujú priamo, vďaka nim však môžete získať viac prispôsobený internetový obsah. V týchto nastaveniach si môžete vybrať, že niektoré typy súborov cookie nepovolíte. Po kliknutí na nadpisy jednotlivých kategórií sa dozviete viac a zmeníte svoje predvolené nastavenia. Mali by ste však vedieť, že blokovanie niektorých súborov cookie môže ovplyvniť vašu skúsenosť so stránkou a služby, ktoré vám môžeme ponúknuť. Viac informácií

Vždy aktívne

Otvorené vzdelávacie zdroje – ako na to?

Vážení používatelia,

dávame vám do pozornosti webinár na tému otvorených vzdelávacích zdrojov.

Otvorené vzdelávanie odstraňuje bariéry brániace efektívnemu šíreniu vedomostí od tvorcov k ľuďom, ktorí nové poznatky potrebujú, aby ich využili v praxi, alebo aby na nich stavali. Koncepcia otvoreného vzdelávania zahŕňa otvorené vzdelávacie zdroje (knihy, pracovné listy, testy, návody na experimenty, prezentácie, ale aj vzdelávací softvér a iné formy materiálov, ktoré sú používateľom prístupné bezplatne a s verejnou licenciou) a otvorené pedagogické postupy, ktoré podporujú aktívne zapojenie študenta do vzdelávacieho procesu.

Začiatkom marca (4. - 8. marca 2024) sa uskutoční Medzinárodný týždeň otvoreného vzdelávania (https://oeweek.oeglobal.org/). Centrum vedecko-technických informácií SR pri tejto príležitosti organizuje webinár, venovaný významu otvoreného vzdelávania na každej úrovni, základným postupom tvorby a adaptácie otvorených vzdelávacích zdrojov, novým materiálom združenia SPARC preloženým do slovenského jazyka a iniciatívam, ktoré môžu pomôcť pedagogickým pracovníkom a knihovníkom urýchliť pokrok v oblasti otvoreného vzdelávania na Slovensku.

Termín: 5. 3. 2024
Prednášajúca: Zuzana Stožická, Centrum vedecko-technických informácií SR v Bratislave
Link na živé vysielanie: https://video.nti.sk/live?270689GU8L8GM470